Novinky

Sametové stopy \ 12.09.2019

S velikou radostí vám konečně můžeme oznámit, že po více jak půl roční intenzivní práci, dnes Adolf Zika dokončil 30ti dílný dokumentární cyklus pro Českou televizi k třiceti letům výročí sametové revoluce. První díl unikátního seriálu mini-dokumentů s názvem SAMETOVÉ STOPY, aneb ""30 let svobody ve 30ti obrazech"" premiérově odvysílá Česká televize symbolicky 17 listopadu 2019 na ČT1 ve 20:00. Tento díl také odstartuje měsíční ""doku-maratón"", jelikož všech třicet dílů uvidíte v řadě za sebou, každý den, vždy na ČT1 po zprávách, po dvacáté hodině.

Soukromá sbírka Adolfa Ziky v Galerii ART \ 22.07.2019

Až do konce prázdnin 2019 běží v pražské Galerii ART na Staroměstském náměstí výstava soukromé sbírky fotografií ADOLFA ZIKY, jejíž součásti je výjimečná možnost zakoupení posledních originálů či autorských tisků Adolfa Ziky. Všechny prodejní tisky jsou číslované a prvních padesát je opatřeno signaturou a autorským certifikátem pravosti.
 

Plnoletost Poslední knihy století \ 10.10.2018

Dnes je tomu přesně 18 let, kdy v jediném dni vznikl celý obsah „POSLEDNÍ KNIHY STOLETÍ“. Autorem unikátního projektu je fotograf a režisér Adolf Zika, který vyzval 120 profesionálních fotografů, aby v úterý 10. října 2000 svými přístroji zaznamenali život kolem sebe. Obyčejný den s ubrečeným podzimním počasím, zácpy v ulicích, vrcholící řepná kampaň, lidé spěchající do práce, večer se bavící v barech, kinech, divadlech … nebo také zrození nového života … Z pořízených snímku pak Adolf Zika sestavil výpravnou publikaci s podtitulem „Jeden den v životě České republiky“, která se stala největším knižním projektem roku 2000 a která právě dnes slaví svou plnoletost.

Zahájení výstavy "25 let ve stínu světla" \ 09.08.2018

Retrospektivní výstava Adolfa Ziky, který je pro svůj styl často nazýván "enfant terrible české fotografie", je zřejmě jeho poslední fotografickou výstavou. Výstava je rozdělena do dvou základních částí. První tvoří rozsáhlá expozice černobílých uměleckých aktů od formátu 30x40cm až do formátu tři krát čtyři metry! Druhou část tvoří samostatná výstava s názvem Charisma, kde uvidíte převážně barevné portréty světových osobností, jako je Johny Depp, Miloš Forman, Emerson Fittipaldi, Deny Trejo, Boris Becker a další. Pro veřejnost je výstava otevřená od 10.8.2018 do 11.9.2018 a její součásti je festival filmů Adolfa Ziky. 

Ocenění filmu Robert Vano \ 23.06.2018

Film Robert Vano – Příběh člověka, režiséra Adolfa Ziky, byl vybrán na mezinárodní filmový festival "Art Film Fest Košice" do sekce "Variety Select: Art Films" – výběr amerických kritiku filmů o umění.

Pro zlepšení vašeho zážitku na našich stránkách používáme cookies. x