Novinky

Mr. KRISS \ 08.06.2021

Jednou z výrazných vlastností režiséra Adolfa Ziky je schopnost rozpoznat talent u skromných lidí, kteří zdánlivě své okolí nijak nepřevyšují. Tak se tomu stalo také v případě mladého tanečníka a výtvarníka Kristiána Mensy, který ho zaujal doslova na první pohled. Začal okamžitě pracovat na scénáři filmu, ale do těchto příprav výrazně zasáhla celosvětová krize v podobě nástupu nemoci Covid-19. Nyní s radostí oznamujeme, že již v dalším roce se film Mr. KRISS podařilo dokončit a měl úspěšnou premiéru 8.6.2021 na programu České televize ČT2.

 

Adolfu Zikovi se podařilo do 58 minut dokumentu vložit to podstatné z úžasné osobnosti Kristiána Mensy, tedy především pokoru, skromnost a fascinující klid člověka, který musel překonat mnoho mindráků a handicapů a přesto se ve svém konání dostal na absolutní špičku. Na otázku zda je více tanečník nebo výtvarník odpovídá Kristián, že při tanci kreslí svým tělem a tančí po papíře svými kresbami. A to všechno ve filmu uvidíte na vlastní oči. O jeho skvělém provedení svědčí mino jiné také velmi vysoké hodnocení na webu csfd.cz.

Jaro v nouzi \ 01.07.2020

Koronakrize na jaře 2020 ovlivnila významně život všech lidí nejen v České republice. O tom, jak naše republika žila po celou dobu nouzového stavu, natočil režisér Adolf Zika jedinečný a historický cenný dokument s názvem Jaro v nouzi. Podíval se na celou situaci z úplně jiného pohledu, než ji známe z médií a vytvořil vizuálně zajímavý a originální pohled na to, jak nás epidemie, karanténa a stav nouze změnil.

 

Celý film vznikal za pochodu od prvního do posledního dne vyhlášeného stavu nouze a vystupují v něm běžní obyvatelé z různých věkových skupin, odborníci na problematiku epidemii, pedagogové, zpěváci, sportovci a mnoho další lidí, kterých se stav nouze nějak dotýká.

 

Jak nás ovlivnila hysterie a panika? Byla všechna opatření oprávněná? Vrátí se svět ještě někdy do normálních kolejí? Snímek se zamýšlí nad spoustou otázek, které nás obklopují a ukazuje celou epidemii jako zajímavý test současného globálního systému.

 

Film měl premiéru 16.6.2020 na programu ČT2 a je uložen archívu České televize.

Sametové stopy \ 12.09.2019

S velikou radostí vám konečně můžeme oznámit, že po více jak půl roční intenzivní práci, dnes Adolf Zika dokončil 30ti dílný dokumentární cyklus pro Českou televizi k třiceti letům výročí sametové revoluce. První díl unikátního seriálu mini-dokumentů s názvem SAMETOVÉ STOPY, aneb ""30 let svobody ve 30ti obrazech"" premiérově odvysílá Česká televize symbolicky 17 listopadu 2019 na ČT1 ve 20:00. Tento díl také odstartuje měsíční ""doku-maratón"", jelikož všech třicet dílů uvidíte v řadě za sebou, každý den, vždy na ČT1 po zprávách, po dvacáté hodině. 

 

Celý cyklus je uložen v archivu České televize, kde si ho můžete kdykoliv prohlédnout.

Soukromá sbírka Adolfa Ziky v Galerii ART \ 22.07.2019

Až do konce prázdnin 2019 běží v pražské Galerii ART na Staroměstském náměstí výstava soukromé sbírky fotografií ADOLFA ZIKY, jejíž součásti je výjimečná možnost zakoupení posledních originálů či autorských tisků Adolfa Ziky. Všechny prodejní tisky jsou číslované a prvních padesát je opatřeno signaturou a autorským certifikátem pravosti.
 

Plnoletost Poslední knihy století \ 10.10.2018

Dnes je tomu přesně 18 let, kdy v jediném dni vznikl celý obsah „POSLEDNÍ KNIHY STOLETÍ“. Autorem unikátního projektu je fotograf a režisér Adolf Zika, který vyzval 120 profesionálních fotografů, aby v úterý 10. října 2000 svými přístroji zaznamenali život kolem sebe. Obyčejný den s ubrečeným podzimním počasím, zácpy v ulicích, vrcholící řepná kampaň, lidé spěchající do práce, večer se bavící v barech, kinech, divadlech … nebo také zrození nového života … Z pořízených snímku pak Adolf Zika sestavil výpravnou publikaci s podtitulem „Jeden den v životě České republiky“, která se stala největším knižním projektem roku 2000 a která právě dnes slaví svou plnoletost.

Pro zlepšení vašeho zážitku na našich stránkách používáme cookies. x